Strach je ukazatel

„Dělejte to, z čeho máte strach. A dělejte to opakovaně. To je nejrychlejší a nejjistějších způsob, jak strach porazit.“ — Dale Carnegie

STRACH NENÍ SKUTEČNÝ, ALE EXISTUJE JEDINÉ MÍSTO, KDE MŮŽE EXISTOVAT A TO V NAŠICH MYŠLENKÁCH.

Způsobují ho naše myšlenky na budoucnost, bojíme se toho, co může přijít. Je to výtvor naší představivosti a nutí nás se obávat toho, co vůbec neexistuje a existovat ani nemusí.

STRACH JE MOŽNOST VOLBY!
Je jen na nás jakým myšlenkám a pocitům dáme přednost a budeme je živit. Budou to negativní myšlenky a pocity, nebo pozitivní,

KTERÝM DÁME PŘEDNOST?
Strach je velmi nízkou vibraci, která snižuje naše osobní vibrace a velmi výrazně poškozuje náš život. Zákon přitažlivosti nám říká, že dostáváme to, na co se zaměřujeme bez ohledu na to, jestli to chceme, nebo ne.
V praxi to znamená, že pokud žijeme ve strachu a bojíme se, tak si to do své reality přitahujeme. Čím větší strach máme, tím rychleji a silněji se to stane součástí naší reality.

JE DŮLEŽITÉ POSTAVIT SE STRACHU ČELEM.
Máme tendenci se tak moc snažit ignorovat a potlačit své obavy a zůstat v maximálně komfortní pozici, až se to celé jednoho dne obrátí proti nám. Nakonec žijeme stereotypní, nudný a bezpečný život, v němž nenalezneme ani špetku rizika a vzrušení a náš život zůstane malým a náš potenciál s vysokou pravděpodobností nevyužitým.

NEJPRVE POCHOP, AŽ POTOM OVLÁDEJ
Když člověk nerozumí vlastním emocím (strachům), těžko s nimi může chtít dále pracovat a učit se je ovládat.
Proto je důležité si položit těchto 5 otázek, které Nám umožní se na svůj strach podívat zblízka:
1. Z čeho mám strach?
2. Z jakých zkušeností a informací můj strach pochází?
3. Znám někoho, kdo má jinou zkušenost?
4. Co nejhoršího by se mohlo stát?
5. Jaká je pravděpodobnost, že se to opravdu stane?

A PAK JEJ ROZDÝCHAT, ZKLIDNIT SE, PŘIJMOUT A SKOČIT.
Nejčastěji máme strach se změny, samoty, selhání, odmítnutí. Ze ztráty bezpečí či svobody, strach se zranění (fyz. či psychické) a hodnocení druhých. Také z vlastní neschopnosti.

JAKÝ JE TEN VÁŠ STRACH A CO VÁM POMÁHÁ?