Řekli jste svému partnerovi něco, co vás pak mrzelo? Křičíte na své děti a přitom to nechcete dělat?  Máte stále tichou domácnost? Nebo už toho všeho máte plné zuby a podle toho tak jednáte?

Nebo přemýšlíte PROČ:

 • Proč jsou to právě ti nejbližší, kteří mě tak zraňují nebo já je?
 • Proč mě můj partner neslyší?
 • Proč mi má máma tak často "pije krev"?
 • Proč jsem se zase neozval/la a neřekl/la jsem opravdu, co si myslím a co potřebuji?
 • Proč se vždycky tak naštvu a pak si nevidím do pusy a říkám vše, co mě jen napadne? Měl/a jsem raději mlčet.

Zkuste si vzpomenout, jak jste se naposledy dostali do nepříjemné situace a moc jste ji chtěli vyřešit. 

Moc jste si přáli s tím druhým zase navázat kontakt, ale v tu chvíli jste vůbec nevěděli jak a neustále ve vás uvnitř probíhal rozhovor vedený sám se sebou, kdy jste si říkali:

 • nemá to cenu, protože když začnu mluvit o tom, co chci, naštve se ještě více
 • co pořád řeší, nerozumím tomu
 • nebaví mě stále dokola říkat to samé , stejně to zase neuslyší a já nechci pořád "prudit"
 • začne argumentovat a v tu chvíli zase nebudu vědět, co na to říct
 • poradím mu/jí ať..., ale vůbec mě nebude poslouchat
 • neumím být jasný/á, neumím se vymezit
 • vůbec mi/tomu nerozumí a přitom je to přece tak logické
 • nebudu se ponižovat vždycky jenom já, teď je na řadě on/ona, aby se snažil/a...

Nedorozumění, nepochopení, konflikt, střet, boj.

To vše kvůli slovům, která někdo nějak myslel a někdo je nějak chápe. 

Posledních 15 let jsem studovala, v čem spočívá pravá podstata respektující, nenásilné a úspěšné mezilidské komunikace vedoucí k dobrým vzájemným vztahům.

A chci se s vámi podělit o to, co jsem vypozorovala:

Je důležité vědět, že 9 lidí z 10 nekomunikují efektivně, nenásilně a vědomě. 

Konečná sdělení, která chceme druhým říci bývají  pro druhého nejasná, nátlaková a nekonstruktivní, vybízející k “BOJI ČI ÚNIKU” a NE k POROZUMĚNÍ A SPOLUPRÁCI.

Protože pravá podstata naší komunikace s druhým bývá většinou skrytá a nevyřčená. A místo toho se na povrch dostávají emoce a naše zaběhnuté strategie chování. 

A ZDE BÝVÁ NEJČASTĚJI TEN PRAVÝ ZAKOPANÝ PES VEŠKERÉ VZÁJEMNÉ KOMUNIKACE a tudíž i našich nenaplněných vztahů

Co s tím? JAK NA KONFLIKTY V KOMUNIKACI?

Jakmile jsme v emocích: 

 • Jedeme na autopilota.
 • Sáhneme po strategii, která je pro nás v tu chvíli nejjednodušší, nejbližší, co dobře známe.
 • Zvolíme si tedy naše ZABĚHNUTÉ STRATEGIE CHOVÁNÍ, které jsme některé také nevědomě převzali od jiných autorit: rodičů, učitelů a našeho okolí. 

A protože jsme každý originál v tom, jak prožíváme svůj život, máme to KAŽDÝ z nás JINAK - jiný obraz o sobě, jiné zkušenosti a jiný vzorec chování a jednání. 

Protože KOMUNIKACE = VZTAH

Komunikace může být skutečně jednodušší, jakmile jednou rozeznáte…

90% věcí, které v komunikaci nikdy nedělat

(i přestože většina je při komunikaci hojně používá)

a zaměřit se na těch 10%, které naopak VŽDY DĚLAT

(i přestože jim většina nevěnuje pozornost)

Jmenuji se Radana Lazarová, jsem koučka, lektorka a podporovatelka na cestě k vnitřní svobodě.

Efektivní a nenásilnou komunikací se intenzivně zabývám již deset let a stále objevuji něco dalšího. 

Slovo je mocný nástroj. Může ublížit i pohladit. Je to velmi mocný nástroj k budování, rozvíjení a udržování vztahů s jinými lidmi.

 

A proto jsem vytvořila dvou-měsíční on - line program

ZÁZRAK POROZUMĚNÍ

 • Abyste se dozvěděli, jak se postupně učit nadhledu. 
 • Jak formulovat slova tak, abyste sobě i druhým neublížili. 
 • Abyste nemuseli skrývat, co v sobě máte, a dokázali to vyjádřit srozumitelně i pro ostatní. Budete trénovat upřímnost a opravdovost. 
 • Abyste se necítili ohrožení emocemi nebo myšlenkami druhých a abyste dokázali slyšet významy, které se vám snaží druzí sdělit. 
 • Budeme rozvíjet schopnost neeskalovat svou  přítomností konflikty, mít v tu chvíli otevřenou a uvolněnou mysl a empaticky přijímat druhého i s tím, co nám říká.

Získáte základ, který pak můžete použít s kýmkoliv na jakoukoliv situaci. 

 

REFERENCE SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ

Děkuji za program Zázrak porozumění. Program mi pomohl v osobním životě i v práci. Zlepšila se moje komunikace díky nadhledu, který jsem se v programu naučila. Hodně si teď všímám každého svého slova a také toho, jak komunikují druzí. Vidím u sebe velké zlepšení ve vztazích. Řekla bych, že mi ze života úplně vymizely konfliktní situace.
Veronika. B.
Program mi změnil způsob komunikace. Líbily se mi  konkrétní příklady, jednotlivá vyjádření, věty. Už jsem slyšela větu: "Vyjádři své emoce.", ale až v kurzu jsem slyšela to konkrétní vyjádření.
Zuzana. L.
Úplně se mi proměnil vztah s dcerou a jsem za kurz velmi vděčná. V kurzu jsem si uvědomila, jak často používám hodnotící věty. A to mnohdy i zcela neúmyslně, naopak s dobrým úmyslem druhému pomoci, ale už jsem se poučila.
Ivana H.
Jsem s programem velmi spokojená... bylo to prima, poučné a praktické zároveň. A taky mi to přišlo docela jednoduché. Změny nebyly náročné, daly se snadno naučit. Jen nezapomínat na ten čas a v klidu si reakci rozmyslet. Velké díky za spoustu rad, informací, už teď se náš život začal zlepšovat.
Veronika B.

 

Pro ty, co neváhají a chtějí si rovnou objednat.

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) jsou u mě v bezpečí a budu je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vychází z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání informací, produktů a dalších zpráv ode mě, které se budou týkat tématu seberozvoje. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na odkaz Odhlásit se v každé zaslané zprávě. Celé znění zásad ochrany osobních údajů si můžete přečíst zde

PROČ BYCH MĚL/A SVOU SITUACI ŘEŠIT CO NEJDŘÍVE A PRACOVAT NA SVÉ KOMUNIKACI SE SEBOU A S DRUHÝMI? 

Protože NAŠE DĚTI rychle rostou. A pokud se dostanou do věku, kdy již pro ně přestáváme být tak důležití a naše místo přirozeně “obsadí” jejich vrstevníci, jiné vzory, druhé pohlaví, partneři… Potom bývá již pozdě na vzájemný vztah založený na důvěře, otevřenosti a sdílení.

Protože PROPAST MEZI VÁMI a PARTNEREM/PARTNERKOU se možná nadále zvětšuje. Může být už pozdě chtít začít něco měnit. Vztah je dobré pěstovat a starat se o něj stále.

 

Protože NAŠI RODIČE nám stárnou před očima a taky tady jednou už nemusí být. Rodiče máme jenom jedny. A pravděpodobně nás opravdu milují. Jen možná neví, jak k nám přistupovat, jak s námi komunikovat, jak si k nám najít cestu. Za jejich slovy je možná strach, zoufalství, potřeba přijetí, boj o pozornost, volání o spolusdílení. 

 

Využít v praxi to, co při vzájemné  komunikaci a vztazích zas a znovu skvěle funguje…

Celý program se skládá ze 7 modulů a společně krok-za-krokem budeme pracovat na vašich vztazích a komunikaci s mou stálou podporou a nakopnutím, abyste to opravdu zvládli a nebyl to jen další z koupených a nevyužitých programů.

Můžete se těšit na:

 • 1
  Modul POPISNÝ A HODNOTÍCÍ JAZYK, který vám změní úhel pohledu na stejnou věc. Podíváte se na ni jinýma očima s použitím jiného jazyka a pochopíte.
 • 2
  Modul OBJEKTIVNÍ POZOROVÁNÍ a NADHLED. Co vám pomůže získat nadhled a  odstup, tak, abyste se na celou situaci mohli podívat objektivněji a s větším klidem.
 • 3
  Modul AKTIVNÍ NASLOUCHÁNÍ. Člověk příliš mluví a málo poslouchá. V tomto modelu si budete trénovat to, jak aktivně naslouchat tomu druhému.
 • 4
  Modul EMOCE, kdy se naučíte být citliví sami k sobě a  vnímat, co se právě ve vás děje.
 • 5
  Modul EMPATIE, kdy získáte jeden z nejzázračnějších způsobů, jak se k druhému přiblížit a vzájemně se sblížit i v těch nejvyhrocenějších situacích.
 • 6
  Modul POTŘEBY. Uvědomíte si, co se skutečně nachází za vašimi slovy a chováním. Najdete podstatu vašeho konání.
 • 7
  Modul ŽÁDOST. Naučíte se komunikovat směrem ven a vyslovit žádost, která se téměř neodmítá.

A K TOMU 4 BONUSY:

Bonus 1:

Všechny videa i jako audio na cesty k stáhnutí.

Bonus 2:

Podpůrná FB skupina

Bonus 3:

Další bonusová videa o seberozvoji, dýchacím a protahovacím cvičením, s anti-age cvičením a automasáží a další.

Bonus 4:

4x živá vysílání a odpovědi na vaše otázky, vzájemné sdílení a zpětná vazba.

 

Síla programu je v tom, že půjdeme všichni téměř

2 měsíce společně s mou podporou a mentoringem v živých vysíláních.

Celý  program můžete získat nyní v předprodeji za

5 500 Kč

Později vás bude stát 7 900 Kč.

Pokud se vám program nebude líbit, můžete ho během týdne zrušit a vaše peníze vám budou vráceny na váš účet ZPĚT! Nic tedy neztratíte. NIC NERISKUJETE.

Program společně začneme 20. 9. 2021 a skončíme 7. 11. 2021.

Aby vás opravdu motivovalo program dokončit celý, budete ho mít k dispozici do 20. února 2022 (tedy na 5 měsíců). Mám několikrát ověřené, že tohle opravdu funguje:)) a 99% účastníků program dokončí, protože je uzavření programu motivuje k opravdové akci.

Jak si tedy tento program můžete objednat?

ZDE VYPLŇTE SVOU PŘIHLÁŠKU a podívejte se na objednávku.

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) jsou u mě v bezpečí a budu je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vychází z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání informací, produktů a dalších zpráv ode mě, které se budou týkat tématu seberozvoje. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na odkaz Odhlásit se v každé zaslané zprávě. Celé znění zásad ochrany osobních údajů si můžete přečíst zde

Konec střetů, hádek a bolestí ve vašich vztazích.